czwartek, 6 sierpnia 2020

Północna Droga jakubowa - Dzień 11 - TORUŃ - Powitanie pielgrzymów (2171)

Po 11 dniach przejazdu rowerami po Camino Polaco czyli Szlaku św. Jakuba rodzinno-towarzyski komitet powitał pielgrzymów.

Do granicy z Litwą (Ogrodniki) dojechano z kierunku Augustowa. Razem z drogą powrotną do Torunia (już tylko Szlakiem Jakubowym!) przejechano nieco powyżej tysiąca km.

W dzień przeważnie bywało upalnie, choć ranki potrafiły być nieco chłodne. Najczęściej jechało się fantastycznie po wiejsko/leśnych dróżkach. Czasami na trasach przelotowych (nie do ominięcia!) było ciężko, ale DALIM RADĘ!

To była północna część Szlaku Jakubowego na którą składały się noclegi w miejscowościach: Konopaty, Chorzele, Kolno, Zatoka, Ogrodniki, Olecko, Święta Lipka, Olsztyn, Lubawa i Golub - Dobrzyń.
- Teraz przed nami część południowa: Toruń - Zgorzelec - Toruń.

Spotkaliśmy wielu wspaniałych, niezwykłych wręcz ludzi którzy w krytycznych sytuacjach okazywali nam pomoc za co Im jesteśmy po prostu wdzięczni.
- Po powrocie opowiemy wszystko szczegółowo.

Zamysł jest aby w drodze powrotnej jechać inną drogą. Niewykluczone jest, że razem z Piotrem pojedziemy (przynajmniej częściowo) zeszłoroczną trasą jaką jechali "Skołowani".

Teraz do poniedziałku odpoczywamy po trudach pielgrzymowania nabierając sił duchowych i fizycznych w gronie rodzinnym.

Trzymajcie za nas kciuki!PS. Zdjęcia do dzisiejszej notki zrobił mój kolega fotograf i przyjaciel Zygmunt. za co też składa się podziękowania.

Brak komentarzy:

Podziel się