poniedziałek, 16 lipca 2018

HAJNÓWKA: Strabla 3/5 (2005)

Co to znaczy Strabla? To albo malutka wieś w podlaskim albo... droga życiowa. Właściwa droga życiowa. Zdrowa całkiem, taka która ma CEL. Uwolniona od nałogu, nie spętana jego przymusami, wyzwolona od kłamstwa i prawdziwa tak mocno jak tylko jest to możliwe. To nowa droga przez życie.

Więc powiadam Ci - Drogi Przyjacielu - jeśli zgubiłeś się w życiu - uzależniony od czegoś tam -  znaczy to tylko jedno: albo zapomniałeś o swojej drodze życiowej, albo jeszcze jej nie znalazłeś... .

Tak czy tak szukaj swojej strabli! ...i nie daj sobie wmówić, że twoje poświecenie jest na próżno, że cały ten trud, cały ten ból wychodzenia z nałogu nie jest warty tak bolesnego poświęcenia.

Pan Jarosław patrzył na mnie uważnie sprawdzając czy nadążam.

... bo widzi pan, 5 lat zajęło mi wychodzenie z tego bagna: 5 LAT! Wyszedłem, ale nie ma złudzeń; do końca życia muszę się pilnować. DO KOŃCA ŻYCIA.

Tak, teraz jest mi lżej, zdecydowanie lżej. Wiem dokąd idę, bo znalazłem swoją strablę, wiem dokąd idę i po co.

Jakby co to mogę podzielić się moją historią, cudem który przypadł mi w udziale.

Łatwo mnie znaleźć, bo mieszkam niedaleko Hajnówki. Jednak - Drogi Przyjacielu - jeśli masz problem którego chcesz się pozbyć to nie licz na cud - licz na siebie!
- ...i wiedz jeszcze, że będzie bolało, bo tylko tak dochodzi się do zdrowia.

Szanowny panie Jarosławie! Jeśli by chodziło o mnie to - tak jak już wcześniej mówiłem - na szczęście znalazłem swoją strablę, a konkretnie to błękitną butelkę co zresztą na jedno wychodzi.

Żegnały mnie: serdeczny uścisk dłoni i dobre życzenia. Może jeszcze kiedyś tu wrócę, może jeszcze  kiedyś się spotkamy?Podziel się