O MNIE

Fotografuję "od dawna", ale jedynie liczące się dla mnie zdjęcia powstały dopiero w erze cyfrowej.


Jako absolwent dwuletnich studiów "The Complete Course of Professional Photography" w New York Institute of Photography zdjęcia traktuję jako pasję, której poświęcam cały swój - wolny od innych zajęć - czas. I ciągle jeszcze - z wielką przyjemnością - uczę się od innych dzieląc się posiadaną wiedzą z tymi którzy chcą się fotograficznie rozwijać.

Dobre kontakty interpersonalne, wystarczająca znajomość angielskiego i rosyjskiego, umiejętności techniczne oraz talent polemiczny :-) wykorzystuję w prowadzonym od 16 lat Blogu Fotograficzno-Literackim "Obserwator Toruński"

Jak na razie na to sprawozdanie z mojego życia składa się 2305 notek w których zamieszczono 21 856 zdjęć i fotografii. - Stan na dzień 22 listopada 2023r. Co jakiś czas cykl publikacji zmienia się. Od dłuższego czasu staram się, aby notki pokazywały się kilka razy w tygodniu, czego ostatnio nie daje się utrzymać.

Będąc ściśle związany ze środowiskiem lokalnym cenię sobie niezależność i swobodę. Stąd też do żadnych organizacji / koterii oraz innych kółek wzajemnej adoracji z zasady nie należę.
- Proszę się jednak nie obawiać: mam przyjaciół, chociaż się nimi nie chwalę.

Za jedynie ważne forum dla swoich wypowiedzi uznaję tylko i wyłącznie Internet. "Obserwator Toruński" jest więc dla mnie jedynie ważną formą komunikacji tak z krajowymi jak i zagranicznymi odbiorcami własnej aktywności. Stąd też - z własnego wyboru - nie wystawiam prac w galeriach i nie ścigam się w konkursach. 
- I nie zamierzam.


Za najbardziej ważne sprawy uznaję reportaż (story telling) oraz (zaniedbywany przez mnie) portret. Fotografując architekturę i przyrodę szukam wytchnienia od pędu współczesnego świata.
- Może kiedyś na dłużej pobędę w studio? Chciałoby się.
...i jeszcze jedno: mimo wszystko lubię ludzi!

Również i dlatego zachęcam do kontaktu:
 obserwatortorunski@gmail.com.

Podziel się