niedziela, 29 sierpnia 2010

Podziękowanie (325)Wszystkim przyjaciołom którzy mimo gorących zachęt z mojej strony nie wzięli udziału w zawstydzającym wydarzeniu pt. "Festiwal Światła - SKYWAY 2010" pragnę złożyć gorące podziękowanie.

Okazało się, że ta wtórna pod względem artystycznym impreza - stanowiąca w tym roku jeno lichą kopię zeszłorocznej naprawdę magicznej rzeczywistości - adresowana tym razem została do:

a) przedszkolaków (dzieciom w tym wielu wystarczy błysk latarki kieszonkowej i już się cieszą!)
b) uczniów początkowych klas szkół powszechnych (umieją już czytać i jeszcze twardo wierzą, że wszystko co wydrukowane jest prawdą. Bo wydrukowane. Ich więc łatwo oszołomić pseudoartystycznym bełkotem)
c) pozostałych, mieszczących się w kategorii "ludzie to kupią". Im wystarczy 15 sekund w
"Teleexpressie" i już będą mieli certyfikat prawdziwości, bo przecież "skoro Telewizja... . "

Ponieważ żaden z Was - O Drodzy Przyjaciele! - nie zalicza się do wspomnianych kategorii - z czego po raz kolejny żywiołowo się cieszę - przyjmijcie w podziękowaniu ten oto słonecznik miejski.Aby odwrócić - O Szanowni! - Waszą uwagę od spraw ponurych (w końcu mamy niedzielę!) - ni w pięć ni w dziewięć - skromnie przypominam, że najczęściej pojawiającym się na fasadach domów toruńskich motywem jest właśnie... słonecznik!

A ten tu wyżej przedstawiony jest żywym okazem rosnącym sobie dziarsko obok szpaleru sunących obok CSW samochodów.

Podziel się