środa, 3 października 2018

OLA BACIŃSKA: Wieczór należy do artystów 2/2 (2026)

KTO: Aleksandra Bacińska, gospodyni wydarzenia, Stowarzyszenie "Inicjatywa".

CO: VIII Wąbrzeski Festiwal Turystyczny SPOTKANIA PODRÓŻNIKÓW, koncert trzech zespołów:

1. "Byle do góry" (Złocieniec)
2. "Stary Browar" (Kraków)
3. "Wszystkiego najlepszego" (Bydgoszcz)

...oraz Przyjaciele.

GDZIE: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie.

KIEDY: 22.09.2018, g. 19:01 - 21:53

JAK: "Bez względu na kondycję naszego ciała, trzeba korzystać z duszy" - zaopatrzeni w maksymę p. Jana Kobuszewskiego kontynuowaliśmy nasz udział w koncercie.

Jako się rzekło wczoraj było nastrojowo i lirycznie, w zadumie i zasłuchaniu... .

Było też zaskoczenie. Koncert trwał, wtopiony w otoczenie robiłem co do mnie należało, aż tu...

...sama p. Aleksandra podeszła do mnie! Dała znak, że zostałem rozpoznany i ku memu niebywałemu zdumieniu  obdarowano mnie tomikiem wierszy co do zawartości którego się jeszcze osobno wypowiem!
- Nie wspominając o chwytającej za serce dedykacji, której ze względu na wrodzoną skromność nie ujawnię.

Po 15 sekundowym spotkaniu - poprawiając niewidkę - pióropusz, ukrywając rozmazany makijaż barw wojennych właściwy ludożercom, uciekłem w popłochu między mroczne regały... .

Fizyczna obecność ludzi znanych, lubianych i hołubionych przez PT Publiczność wpędza mnie w potężne zakłopotanie i w takich wypadkach chowając się za aparatem, uciekam do nory własnego, obrazkowego światka... .
- A koncert trwał!

Gdy o dziesiątej koncert się zakończył przyszła do nas rzeczywistość i zaskrzeczała "Cobyśma wracali do domu! Godzina jazdy przed wami - zrzędziła - to co tu będzieta, jeszcze... ".

A najlepsze właśnie się zaczynało! Zapowiedziano "after party" czyli takie poetyckie jam session dla Zespołów, Aleksandry i Przyjaciół oraz Wszystkich Chętnych z turystycznych klimatów, którzy na to Wydarzenie przybyli.

Mimo, że odjeżdżaliśmy z Wąbrzeźna w pośpiechu dało się odczuć, że - tak podczas koncertu jak i w drodze powrotnej - Dobry Pan był po naszej stronie nieba. Też.Podziel się