poniedziałek, 8 lutego 2010

Happy Break (132)

James Flint – Master of the Storm

Tytuł: Master of the Storm

Autor: James Flint

Narrator: Forbes Masson

Wydawca: www.bmw-audiobooks.com /Random House

Pierwsze wydanie: 2006

Czas odtwarzania: 1 godz. 2 min 22 sek.

Format: Audio Book (nowela)

Streszczenie:
To jest opowieść o człowieku który jadąc po autostradzie co raz trafia na ten sam zjazd, z tym samym barem "Happy Break". Odjeżdża stamtąd, ale znowu tam trafia. Kim on jest? Skąd jedzie? Dokąd chce dojechać? Co zniszczyło błotnik jego samochodu, kiedy podczas jazdy nastawiał radio? Kim był autostopowicz, który próbował się z nim zabrać?

Recenzja:

Narratorem jest Forbes Masson, który w niezwykle sugestywny sposób - po prostu perfekcyjnie - posługuje się szkockim akcentem podczas opowiadania całej historii! Master of the Storm ma jeszcze jedną szczególną cechę - słuchacz występuje w roli protagonisty, osoby głównej całego dramatu ("No więc jedziesz w nocy tą autostradą... "), a która to forma idealnie pasuje do utworu angażując słuchacza w sposób całkowity. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że można aż tak głęboko trafić do innej rzeczywistości, aż z taką niecierpliwością oczekując tego co wiadomo, że za chwilę się wydarzy... .

To niezwykłe doświadczenie przebyć razem z Narratorem całą tą drogę.

Może w bezkresie Internetu uda się komuś znaleźć ten plik? We wskazanym miejscu jest nieosiągalny. Czy warto podjąć trud jego szukania? A jeśli już znajdziesz, jeśli już tam trafisz wypij coś albo zjedz w "Cafe Rialto"... . Tak samo jak ten gość co napisał tekst powyżej.

A więc?!
Zrób sobie przerwę, let's have a happy break!

Podziel się