sobota, 21 stycznia 2017

MENTOR CUP 2017 - 2/3 (1745)Drugi dzień pobytu na zawodach (12.01.) pozwolił na zauważenie zawodników nie tylko perfekcyjnych technicznie!
Pokazywali nie tylko doskonałe podnoszenia, i piruety, ale także prezentowali wysoko opanowaną taneczność i sztukę aktorską.

Tak, tych zwrotów w odniesieniu do łyżwiarstwa na lodzie też się niedawno nauczyłem.


Była okazja porozmawiać z rosyjskim trenerem. Mówił o niezwykłej popularności tego sportu w Rosji, o katorżniczych treningach, o zabijającej wprost u nich konkurencji.Ponoć te ekstremalne warunki i wymagania jakie stawia się tam przed zawodnikami nieznane są na europejskich treningach czy zawodach... . Na toruńskich zawodach widać było, że mają tego niezłe efekty!

Przy okazji uwaga techniczna: robienie zdjęć na lodowisku okazało się być nie lada wyzwaniem tak dla sprzętu jak i fotografa.
- No i było wachlowanie kadrami, obiektywami i ustawieniami :-)A wszystko po to, żeby teraz można było popatrzeć i podziwiać.W TVP SPORT wczoraj pokazywano obszerne fragmenty wydarzenia, a w Necie można znaleźć transmisje z każdego dnia. Szczegółowe.


Podziel się