niedziela, 28 października 2007

Jaskinia troglodyty (20)

Nie wchodź do tego świata!
Pamiętaj! Jeśli przestępujesz ten próg to tylko na własne ryzyko.
Ostrzegałem.

c

Jeśli jednak wejdziesz to pamiętaj, że w tym świecie obowiązuje:...a jeśli już spojrzysz, to miej pretensje tylko do siebie!
Bo przecież może być nawet i tak, że zostaniesz zraniony. Obrazem!Przemoc jest naturalna w tym zielonym świecie.I nie jest ważne, że dopuszcza się jej ktoś kto łagodnie nazywa siebie......a my - w przypływie niepotrzebnego zrozumienia - jesteśmy skłonni przyznać, że On jest tylkoNie miej żadnych złudzeń! Tu rządzi...Dlatego TUTAJ nie spoglądaj ludziom zbyt głęboko w oczy. Mogą to odebrać jako agresję. I wtedy cały przerażony......niekoniecznie może (niczym te drzwi z ozdób) zostaniesz odarty ze skóry, ale jednak......wystarczy, że na Jego warunkach dostaniesz dyskretnego newsa z Jego świata!* * *

Nie obwiniaj mnie o to, że dostarczyłem aż taką wiadomość. To tylko w starożytnym Rzymie ucinano głowy posłańcowi złych nowin. Jestem tylko listonoszem. Tu i teraz I am only messenger. Tylko przepisywacz nowin. Tylko nosiciel aparatu robiącego obrazki.

* * *


Mimo wszystkich tych zastrzeżeń musisz przyznać, że staram się stwarzać alternatywy. I dlatego też często mając do wyboru taki oto światfiltruję go, i staram się przystosować go do moich potrzeb najlepiej jak tylko umiem.Wiedząc, że nie da się unikać kałuż mimo wszystko szukam raczej lepszych miejsc!
Nie oznacza to także, że z każdego skorzystam zaproszenia.Może chodzi o to, by po prostu patrzeć na świat swoimi oczami.
Nawet jeśli czasami muszę go - mniej lub bardziej udolnie - podkolorować.PS. Siostro! Basen proszę :-)

Podziel się