sobota, 24 czerwca 2017

Indianin w Borach Tucholskich 2/2 (1832)

Legenda głosi, że miłośników kultury Indian w Polsce sporo jest. Fakty jednak mówią, że niewiele z organizacji ich skupiających ma autentyczny charakter.

Według naszego Przewodnika najbardziej aktywnym jest zespół ludzi zafascynowanych kulturą Indian z Torunia o nazwie: Huu-Ska Luta.
Potwierdza to terminarz licznych ich występów tak w roku bieżącym jak i poprzednich.

Zupełnie zbędnie, ale na wszelki wypadek podaję, że gdyby ktoś chciał zobaczyć Indiański folklor w działaniu (np. tańce Pow-Wow) to można znaleźć całkiem sporo tych filmików na YT.


Indianiści mają też swoje wydawnictwa, z których "TAWACIN" (TIPI) wydaje się być najbardziej znaczącym.


Samo Muzeum zaskakuje mnogością eksponatów, a oglądanie ich w towarzystwie Przewodnika, który osobiście znał Stanisława Supłatowicza przydaje całości walor mocno przekonywujący.

Ten wykład połączony z oprowadzaniem naprawdę przykuł naszą uwagę!


Osobiście autentyczność przekazu odbierałem na takim samym wysokim poziomie jak opowieści przekazywane podczas zwiedzania "Chaty w Chrystkowie".Zupełnie przed chwilą odkryłem, że najbardziej wyczerpującym i kompletnym źródłem wiedzy na Jego temat jest praca magisterska Katarzyny Krępulec: - Stanisław Supłatowicz Niezwykła biografia Sat-Okha, czyli Jak się zostaje legendą

Podziel się