piątek, 14 kwietnia 2017

Dziewczyna z Lasu (1788)

Puszcza Białowieska - Szlak Dębów Królewskich - pusto. Prawie słońca brak,  zwykły dzień, przed sezonem. O tej porze nikt nad brzegiem Łutyni nie bywa.

Tak, to dobra pora na wizytę w rezydencji przyrodniczej. Króla ani Królowej w Pałacu Przyrody nie było. Słychać tylko jakieś niepokojące poszczekiwanie, jakieś nieznane pohukiwania, świstania i ćwierczenia... . No i to niezwykłe spotkanie.


MARZANNA - Na początek historia tego niezwykłego imienia... .


A potem już pospieszne słowa o tym jak dziewczyna ze wsi Teremiski ruszyła w wielki świat. Skończone studia związane z przyrodą, praca w placówce naukowej, poruszanie się po większym i mniejszym świecie.


I wreszcie powrót do korzeni: Białowieża. Szukając swojej drogi tworzy biżuterię inspirowaną środowiskiem przyrodniczym.
Krótkie spotkanie a dużo ciekawych spostrzeżeń i myśli. Także na temat tworzonej biżuterii z motywami przyrodniczymi.Całość synestazyjnie opleciona słowem i jego kolorem, myślą i emocją na muzycznym podkładzie z odgłosów przyrody... .Odchodziliśmy stamtąd wyciszeni, pełni nowych spostrzeżeń.


Warto zapamiętać: MARZANNA SZKUTA - artystyczna biżuteria z motywami przyrodniczymi - Białowieża.

Brak komentarzy:

Podziel się