środa, 20 czerwca 2018

Marszałkowska Gala Nagród (1992)

KTO: Marszałek Województwa Kuj. - Pom. Piotr Całbecki
CO: XVIII Gala Nagród Marszałka Województwa Kuj. - Pom.
GDZIE: Centrum Kulturalno - Kongresowe JORDANKI w Toruniu
KIEDY: 19 czerwca 2018r.
JAK: Perfekcyjnie i telewizyjnie zorganizowane Wydarzenie.

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się ludzie z samego świecznika osiągnięć naszego województwa: twórcy, urzędnicy, działacze społeczni, duchowni i wojskowi.

Nie chwalący się, ale kiedy zobaczyłem Przyjaciół z Borów Tucholskich wśród osób odznaczonych po raz kolejny zdałem sobie sprawę z tego w jakiej rangi przedsięwzięciu miałem zaszczyt brać udział.

Widząc jak kilkakrotnie odbierają nagrody za działalność w różnych dziedzinach sam czułem się nagradzany... .

Jako absolwent tego wielomiesięcznego szkolenia i obecnie Przewodnik Po Borach Tucholskich wówczas czułem, że mam do tego prawo.

Magdalena Kurpinowicz, Karol Gutsze i Michał Bucholc: to oni byli motorami napędowymi tego pionierskiego przedsięwzięcia za które - w obecności licznych kamer filmowych i aparatów fotograficznych - zostali uhonorowani.

Wśród innych osób rozpoznałem także (jeszcze) osoby mi nieznane:
- Iwonę Chmielewską, ilustratorkę i pisarkę (Toruń) – nagrodzoną za osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym w dziedzinie książki ilustrowanej.
- Marcina Sautera, reżysera, scenarzystę, operatora filmów dokumentalnych, fotografika (Bydgoszcz) – za realizację znakomicie przyjętego przez krytyków i widzów filmu dokumentalnego „Żalanasz - pusty brzeg”.


OGÓŁEM: zachwyciła mnie precyzyjna - iście zegarmistrzowska - organizacja Wydarzenia zakończonego koncertem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Leszka Możdżera.


Podziel się