czwartek, 14 kwietnia 2011

Przymiarka do sezonu bydgoskiego (552)

No więc - Bydgoszczanie - uwaga, BACZNOŚĆ!

Odliczając od 1 maja wychodzi na to, że niebawem odwiedzę słoneczne, a Królewskie Miasto Bydgoszcz. Piszę mało prawdziwie, że ono - w przeciwieństwie do Torunia - zasługuje na przydomek "Królewskie", ale niech tam! Czegóż się nie robi aby przyjaciołom samopoczucie poprawić!

A w moim przyjeździe głównie rozchodzi się o wodę jaką macie w środku leśnej polany na której B. ma swoje zabudowania.W odróżnieniu od naszych nudnych bulwarów (co raz podstępnie zalewanych przez niedobry Włocławek!) ponoć już niedługo macie mieć piękną wodę oraz otoczenie jej doprowadzone do najlepszego porządku. Tak by wózek z dzieckiem do mokrości nie zjeżdżał, tak by kajakarz mógł się na brzeg z wody wygramolić. Pod warunkiem, że oczywiście kiedyś powstanie tam u Was wypożyczalnia tego sprzętu.

A więc uwaga, uwaga! Szykujcie czerwony chodnik, bo już niedługo przybędę aby zapoznać się z wielką osobliwością która u Was ponoć przez parę miesięcy w roku występuje, a mianowicie parostatek promieniami słonecznymi napędzany. Nie wierzę w to i sam sprawdzę czy pod pokładem nie ma jakowejś machiny parowej czy majtków żwawo kręcących pedałami... .

O czym (jak widać) z chmurnego Torunia
z odpowiednim wyprzedzeniem zawiadamiam

Obserwator Toruński

PS. Jak dopatrzyłem się w przewodniku macie mieć też gondole na wodzie pływające (Wenecja Bydgoska) i nadzwyczaj piękną ponoć ulicę Cieszkowskiego. A zaglądnę i tam!
-
I relację zdam.

Brak komentarzy:

Podziel się