czwartek, 8 listopada 2007

Pali się! (31)

Jeżeli się pali to należy nie tracąc czasuwezwać straż ogniową!A jeżeli dobro, na przykład kamieniczne niszczeje to należy... .

No właśnie co należy?! I czy w ogóle warto ratować. Więcej pytań i częściowych odpowiedzi znajduje się poniżej. Ostatecznie "Jeden obraz jest wart tysiąc słów". Mam nadzieję.

cc

Uwaga! Studenci którzy wzięli pilny udział w wykładzie "Secesja toruńska potrzebuje pomocy" mają spore szanse na bezproblemowe zaliczenie z przedmiotu "Klatkologia kamieniczna".

cc

Przypominam, że jest to przedmiot nadobowiązkowy i nie ma przymusu jego zaliczania. W związku z tym osoby znużone nadmierną (ich niesłusznym zadaniem) szczegółowością, proszone są o niewznoszenie antyrządowych okrzyków*.

cc

Aby otrzymać zaliczenie należy kolejno i na wyrywki omówić przedstawioną dokumentację. O tym, że trzeba zapoznać się z epoką nie muszę przypominać, tak samo jak i o terminologii dotyczącej detalu architektonicznego dla omawianych obiektów.

cc

Na wszelki wypadek uprzedzam, że:
a) jednokrotne obejrzenie zdjęć nic nie da
b) przychodzenie na egzamin w krótkich spódniczkach z głębokimi dekoltami przyniesie skutek przeciwny
c) mówienie o secesji bydgoskiej zostanie ocenione odpowiednio.

cc

Powodzenia na egzaminie!

3 komentarze:

Kasia pisze...

siedziba mojej ulubionej mundurówki od góry;)

omawianie secesji bydgoskiej zostanie ocenione odpowiednio... - czyżby mały lokalny szowinizm?;)

Obserwator Toruński pisze...

> omawianie secesji bydgoskiej zostanie ocenione odpowiednio...
Jeśli ma być całkiem dokładnie to... . Ostatnie zdanie powinno zamykać słowo "wysoko"! Jeżeli już musi :-)

A swoją drogą kto z toruniaków ostatnio był w odnowionych bydgoskich spichrzach właśnie na wystawie tej secesji poświęconej?! Być tam to piękne uzupełnienie tematu!

A kto woli obrazki bez gadania to niech zapuści Google lub chociaż zajrzy tu: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,63283609,63283609,0,2.html?v=2
Żal tylko, że klatek nie pokazują :D

...a jak już się w tej całej B. będzie to i do BWA wpaść należy i do Wyczuła toże :). Tam zawsze coś ciekawego... . Zawsze.

...a jak już nic się nie chce lub zły los nie daje szansy na osobiste odwiedzenie to można wirtualnie, np. tu: http://www.torun-bydgoszcz.pl/

Miłych wojaży!

Anonimowy pisze...

А здесь лестницы-ракушки и лестницы-скелеты динозавров изогнутыми позвоночниками!.. :)

Podziel się