piątek, 8 stycznia 2010

Metz (101)

Nigdy nie byłem w Mieście Metz, ale je lubię.

To jest miasto w północno - wschodniej Francji. Nad rzeką Mozelą. Jest tam teatr z podcieniami i gotycka katedra. Oprócz tego jest tam na pewno jeszcze wiele innych wspaniałych urządzeń jakimi dysponować może zamożne miasto.
- Zupełnie jak w Toruniu... .

Metz leży na pograniczu: Francji, Niemiec i Belgi. Toruń wsiami rozpościera się na Kujawach. Miastami przynależy do Pomorza, a sam gród centralny jest taki, że niejaki K. do dzisiaj opisuje siebie jak Thoruniensis.

Póki co nie mam jeszcze zdjęcia z miasta Metz.
...ale kiedyś? Kto wie?! Może jakiś Fotograficzny Gość mi je podeśle?!

Proszę tylko pamiętać aby mi ich większą ilość podrzucić, tak abym miał z czego wybierać. W końcu nie każda kolia (a choćby i wysadzana brylantami!) równie pięknie wygląda i na mojej szyi... .Na razie więc oferuję zdjęcie z Bydgoszczy. Tym samym jako zatwardziały torunianin stanowczo zaprzeczam tezie, że B. jest tak brzydka, że można ją pokazywać tylko po ciemku.
- I to z zamkniętymi oczami.

3 komentarze:

Obserwator Toruński pisze...

> Póki co nie mam jeszcze zdjęcia z miasta Metz.
I pewnie nie będę miał, tak samo jak nie liczę na tysiące komentarzy. Wiem sam po sobie jak to jest z pisaniem. Zaledwie czasu starcza na zamieszczenie paru zdań w siebie.

Errata: Podpowiedziano mi żebym zamienił Belgię na Luksemburg. Co niniejszym czynię! Z wdzięcznością.

Anonimowy pisze...

...a moze samo miasto nie jest w ogole interesujace bez mieszkancow, ktorzy go zamieszkuja?
jakiekolwiek miasto? jakikolwiek mieszkaniec?
i czy Szanowny Pan Obserwator obserwuje miasto Torun, czy zycie w tym miescie, czy tylko zycie wlasne na tle zycia miasta? czy Obserwacja jest zstepcza czy jedyna?

p.s.1 gdyby Szanowny Obserwator pozwolil (w ustawieniach) zwiedzajacym Jego Obserwatorium zostawic mazgajstwo na scianie to moze ktos tam i skorzystalby z tej opcji
p.s.2 i w ogole co za nuta goryczy z braku jednego zdjecia, jezeli sie ma w perspektywie nieskonczonosc?
pozdrawiam.klara.

Obserwator Toruński pisze...

> ...a może samo miasto nie jest w ogóle interesujące bez mieszkańców,
NIE JEST - ludzie tworzą miasto.
> czy Szanowny Pan Obserwator obserwuje miasto Toruń, czy życie w tym mieście, czy tylko życie własne na tle życia miasta?
Spisuję tylko to co widzę przez moje własne okulary. Jako zwolennik skrajnego indywidualizmu, jestem więc tylko listonoszem własnych spraw. - Polecone noszę.

Podziel się