piątek, 25 stycznia 2013

Domowe obowiązki kota (1136)

Czasem mi się nie chce.
Ani wyjść ani podejść ani się zbliżyć.
Szukam wtedy mysiej dziury i zaglądam do archiwum.
- I czasem znajduję.
Przypominając że ONI już tutaj są (na uspokojenie) serwuję własne tłumaczenie z I. 
- No cóż! Rewolucji nie zaczyna się w piątek!

DOMOWE OBOWIĄZKI KOTA
 1. Kot jest zobowiązany do obrony swojego człowieka przed roślinami domowymi. Walka z nimi to dla kota życiowa konieczność, która nie powinna opuszczać go ani w dzień ani w nocy.

 2. Kot winien stale utrzymywać człowieka w dobrej kondycji fizycznej nakłaniając go do nieustannego ruchu po mieszkaniu. Ważne jest, aby człowiek się zginał po: łyżki, długopisy, ołówki czy skarpetki itp. W tym punkcie kot intensywnie wspiera człowieka w innych rodzajach ruchu związanych z pracami domowymi jak: reperacja podartych - nie wiadomo przez kogo - firan, zasłon oraz oparć foteli.

 3. Jeśli człowiek próbuje pisać to uczy go jak można to zrobić nie przerywając mu spania na klawiaturze. Jeśli człowiek zacznie pisać ołówkiem lub długopisem to obowiązkiem kota jest te przybory do pisania przytrzymywać własnymi zębami. Mocno.

 4. Kot w trybie ciągłym jest zobligowany do przeprowadzania rewizji w lodówce, nawet jeśli człowiek tego nie chce. ...bo jeśli nie chce to - znaczy się – coś tam przed kotem chowa, a jeśli chowa to znaczy, że jest winien. Pociągnięcie człowieka do odpowiedzialności jest więc w takim wypadku wychowawczą koniecznością i chyłkiem porwany ten ostatni kawałek ryby delikatnie o tym przypomina.

 5. Od czasu do czasu – przygotowując się do niespodziewanego występu cyrkowego - kot powinien intensywnie potrenować. W tym celu winien wykonywać skoki różne w rodzaju: wersalka – wysoka półka – żyrandol – karnisz – firana - lustro lub przeloty na trasie dach – weranda – drzewo (i na odwrót). Wszelkie dziwne podskoki na normalnych wysokościach (podłoga – zastawiony stół, czy szafa - kwietnik) należy uznać, nie tylko za wskazane, ale i konieczne.

 6. Kot powinien pomagać człowiekowi ścielić pościel starannie pilnując, aby pod prześcieradłem nie było żadnych (wcześniej tam schowanych przez kogoś) przedmiotów.

 7. Kot winien pamiętać, że sen człowieka to czysta strata czasu i dlatego wskazane jest, aby po zauważeniu takiego oburzającego faktu wskakiwał mu (temu człowiekowi) na brzuch albo (co lepsze) na głowę odpędzając od niego głupie sny i koszmary.

 8. Kot codziennie powinien przypominać swemu panu przysłowie "Kto rano wstaje...". Wiadomo przecież, że im prędzej człowiek wstanie tym prędzej i więcej mu się dostanie, a co za tym idzie i kotu.

 9. Kot powinien sprawiedliwie dzielić się z człowiekiem wszystkim co posiada. Dotyczy to futra, którym człowiek może sobie - kłaczek po kłaczku – ocieplić ubranie a także jedzenia rozsypywanego po całym mieszkaniu. Człowiek nie powinien chodzić głodny!

 10. Kot (we wspólnym oczekiwaniu na wiosnę) powinien swemu człowiekowi śpiewać rzewne pieśni. Nawet jeśli nieco smutne są te pienia chóralne w towarzystwie zaproszonych kotów z sąsiedztwa.

 11. Kot powinien sprawdzać z jakiego powodu drzwi do szafy lub szuflada są otwarte. Przeprowadzenie dokładnej kontroli dostępnej zawartości wraz z naniesieniem własnych porządków uznaje się nie tylko za przywilej kota, ale i jego obowiązek.

 12. Kot powinien wiedzieć co jest na poszczególnych półkach, w kartonach i różnych stosach. I doświadczalnie winien sprawdzać czy i jak dobrze jest w tych miejscach się wylegiwać.

 13. Jeśli kot uzna za stosowne, aby człowiek nieco pospał winien nad uchem umilać mu sen, zagłuszając wszystkie niepotrzebne dźwięki swym przeraźliwym mruczeniem. W tym kontekście ważne jest, aby to kot sam wysypiał się za człowieka, wszystkich jego krewnych, przyjaciół i sąsiadów razem wziętych.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Uprasza się Wnikliwego Obserwatora o opatrywanie postów poświęconych kotom, zdjęciami tychże :)
Tajemniczy don Pedro

Obserwator Toruński pisze...

O Szanowny, a Tajemniczy don Pedro!

Ot, zwykła mię niecierpliwość wzięła, aby dobrym tekstem szybko podzielić się. To fakt, że wypchałem się załączając kocie zdjęcie archiwalne, ale za to jakie ważne!

Niemniej jednak mając w pamięci zgłoszoną uwagę uroczyście zobowiązują się do pokazania nadzwyczajnej piękności zdjęć kocich już niebawem.

...było się na wystawie kotów w Bydgoszczy to się będzie miało co pokazać!

Anna pisze...

Hah, zawsze mnie to śmieszy, ale to prawda ;P Koty mają wiele obowiązków ;)

Obserwator Toruński pisze...

> Koty mają wiele obowiązków
Oj, tak! Pewnie dlatego tak często widzi się je gdy odpoczywają. Intensywnie.

Obserwator Toruński pisze...

Zapomniałem dodać: jakby co to proszę do wewnętrznej wyszukiwarki wpisać słowo "kot" lub "koty" a wysypie się!
- Szczególnie polecam mój ulubiony kawałek w dwóch częsciach:
http://www.obserwatortorunski.pl/2013/03/e-ziemiau-12-1158.html

Podziel się