piątek, 30 listopada 2007

Siste Viator! (53)Witaj i ...zatrzymaj się Wędrowcze, powiadam Ci!...po bezmiarach Internetu pędzisz, w klawisze jak oszalały stukasz i na jakieś niby ważne spotkanie bez opamiętania gnasz! Z rozwianym włosem nie masz nawet czasu by stanąć na chwilę, złapać trzeci oddech i przyjrzeć się światu takim jaki jest naprawdę.
- Do you have more than one life?!

cc

Ostatnio człowiek dla którego mam wiele przyjaźni (żeby to jeden!) wziął się i obraził. Ciężko! Dlaczego?! Bo Mu portret nie taki jak zwykle robiono wykonałem! Wyobraźcie sobie: człowiek który nie ma prawa wątpić w moją do niego życzliwość zerwał kontakt tylko dlatego, że pokazałem go inaczej niż na zdjęciu z legitymacji autobusowej... .

W tej fotografii On tylko skrzywienie ust niestosowne - jego zdaniem - zobaczył, On tylko ekspresję niewłaściwą dla pomnikowej zapewne osoby zoczył... .

Nie docenił tego, że wygląda jak... prawdziwy! Zlekceważył ciepło i życzliwość, które w oczywisty sposób emanują ze zrobionej mu fotki. Za nic potraktował to, że dzięki tej wspaniałej, jedynej i niepowtarzalnej fotografii przejdzie, być może w apcugach do historii :-)

c

- Tak wspaniałą ona fotografia była... . I taka jest pośród paru innych, w których uchwycono (co wcześniej przyznano mi, że z powodzeniem!) prawdziwego fachowca, doskonałego kolegę i po prostu sympatycznego gościa. Takiego człeka co zna wartość życia. I to widać.

A tu wszystko na odwrót! To co dla mnie żartobliwą ironią było On za nieusprawiedliwioną złośliwość przyjął. To co dla mnie przejawem czystej ekspresji kapitalnie wyrażającej jego osobę było on wziął za szarganie autorytetu Jego... .
- Ludzie są panie do tela dziwne co cud!

Na znak protestu milczę więc zdjęćmi swymi niby ryba czy jaka inna płaszczka... . Aparatu z torby na widok życzliwej twarzy już nie wyciągam tam chętnie jak kiedyś.Stąd też - Drogi Przyjacielu - jeśli chcesz abym zrobił Ci serię portretową najpierw się nad tą decyzją srodze zastanów. A kiedy nadal Ciebie ta zgubna myśl nie będzie opuszczać przekonaj mnie, że naprawdę chcesz abym to ja skierował magiczne oko w Twoją stronę... .

Pamiętasz?! ...dwadzieścia projektów zdjęć, które chcesz abym Ci wykonał! Takich zdjęć o których marzy każdy z nas. Opisz je. Wiesz o tym, że ze swego zadania się wywiążę znakomicie. Najpierw jednak Twoja kolej. Przekonaj mnie, że warto tracić czas w twoim towarzystwie. Jeśli to Ci się uda będzie to czas o którym nasze wnuki - oglądając zrobione zdjęcia - będą legendy opowiadać :-)Aby nie było zbyt pięknie jeszcze niestosowna informacja: Czy wiesz, że mój trud winien być opłacony?! Ostatnio zacząłem się cenić.Post Scriptum. Nie zwlekaj z tym projektem w nieskończoność! Za chwilkę już mogę nie mieć dla Ciebie czasu. Zresztą nie tylko dla Ciebie, dla innych też.

Podziel się